Press "Enter" to skip to content

جدول احتیاجات مواد غذایی مادر در دوران های مختلف | کافه پزشکی

شما باید مقدار کالری و مواد لازم رژیم غذایی خود را در دوران های مختلف پیش از بارداری، بارداری و شیردهی بدانید و با علم بر میزان آن ها رژیم غذایی صحیحی داشته باشید تا بتوانید کودک سالمی به دنیا بیاورید و او را تغذیه نمایید.

همراه کافه پزشکی باشید.

 

 
احتیاجات مواد غذایی روزانه مادر در دوران قبل از بارداری، بارداری و شیردهی
  قبل از بارداری دوران بارداری دوران شیردهی
مقدار کالری ۲۲۰۰ ۲۴۰۰ ۲۷۰۰
مقدار پروتئین (گرم) ۵۵ ۶۰ ۶۸
ویتامین B1 (تیامین)(میلی گرم) ۰٫۹ ۱ ۱٫۱
ویتامین B2 (ریبوفلاوین)(میلی گرم) ۱٫۳ ۱٫۶ ۱٫۸
تیاسین (ویتامین ضد پلاگر)(میلی گرم) ۱۵ ۱۸ ۲۱
ویتامین C(میلی گرم) ۳۰ ۶۰ ۶۰
ویتامین D(میکروگرم) ۲٫۵ ۱۰ ۱۰
کلسیم (میلی گرم) ۵۰۰ ۱۲۰۰ ۱۲۰۰
آهن (میلی گرم) ۱۲ ۱۵ ۱۵

هنگامی که تصمیم می گیرید خانواده خود را وسعت بخشید احتمالا مشتاقید سریع به خواسته خود برسید، اما گاهی ممکن است همه چیز طبق برنامه شما پیش نرود. اگر می خواهید در تصمیمی که گرفته اید با شکست مواجه نشوید و به سرعت باردار شوید راهکارهای زیر را مد نظر قرار دهید.

تغییر سبک زندگی

هنگامی که در حال تلاش برای بارداری هستید خوردن غذاهای مغذی، حفظ وزن مناسب، ورزش منظم و ترک عادت های بد غذایی (مانند نوشیدن الکل و سیگار کشیدن) و محدود کردن مصرف کافئین می تواند در سرعت بخشیدن به باردار شدن تان تاثیر گذار باشد.

ادامه این مطلب را در اینجا مطالعه فرمایید

مواد غذایی و تاثیر آن بر بارداری

تغذیه و باروری هم برای زنان و هم مردان به هم مرتبط هستند. پیروی از یک رژیم غذایی متعادل شانس شما را برای داشتن یک فرزند سالم افزایش می دهد. هر روز چند وعده میوه، سبزیجات، غلات کامل و غذاهای غنی از کلسیم مانند شیر، ماست و پنیر بخورید. عدم وجود مواد مغذی در برنامه غذایی تان می تواند بر قاعدگی تاثیر بگذارد و پیش بینی زمان تخمک گذاری را مشکل سازد.

ادامه این مطلب را در اینجا مطالعه فرمایید

لبو

لبو یا چغندر منبع فوق العاده ای از آنتی اکسیدان است و برای درمان ناباروری ناشی از سن بسیار مفید می باشد. برگ چغندر سرشار از نیترات است که برای بهبود جریان خون استفاده می شود. آب چغندر برای زنان تحت درمان IVF بسیار مفید است و باعث بهبود جریان خون رحم برای لانه گزینی جنین می شود.

ادامه این مطلب را در اینجا مطالعه فرمایید

 

منبع: سایت فرزند

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهارده − دو =

منــــوها